Пресса о нас

    Отзывы наших клиентов
  • Елена 05.02.2018 11:02
    Системы скрытого монтажа в потолок направляющей рельсы смогли найти в компании «Айрис». Получили ...
     
  • Олег 05.02.2018 10:59
    Заказали дверь нестандартного размера 1,7 метра. Собирали двери на месте. Получили изделие, которое и ...

К юбилею появления радиусных систем в Украине. Интерьвью с владельцем компаний "Айрис" и "Крафт-Профиль" в журнале "Мебельные Технологии"

Дата публикации: 08.05.2015

Володимир Роєнко: Гнуті профілі, радіусні розсувні системи – це привабливо, функціонально і зараз доступно 

Радіусні розсувні системи (шафи-купе, гардеробні, міжкімнатні перегородки) вітчизняного виробництва, які з’явилися на початку 2000-х, викликали захоплення. Їх створював у Києві підприємець Володимир Роєнко з умільцями-співробітниками власних компаній «KRAFT PROFIL» і «АЙРІС». З його легкої руки радіусні розсувні системи стрімко набули популярності, «підтяглися» до європейських стандартів і нині надійно функціонують, радуючи око прекрасним дизайном. Володимир Миколайович – нині добре знаний і авторитетний у меблевому середовищі фахівець, успішний бізнесмен.

– Почати розмову хочеться з далекого 2003 року, коли ви задумали створення на той час дивовижних заокруглених фасадів для шаф-купе. Хто надихнув вас на це?
– Пересічний клієнт, точніше, клієнтка. Якось вона принесла дизайнеру, з яким ми співпрацювали, чорно-білу копію фотографії з журналу із зображенням шафи-купе із радіусними фасадами: «Хочу, мовляв, таку ж». «А давайте спробуємо!» – вирішили ми. На той час на ринку СНД були представлені тільки італійські з представництвом у Москві. Знали, що найбільший досвід у цій справі в італійців, тому відрядили нашого конструктора в московське представництво однієї відомої італійської компанії – на «розвідку», так би мовити. І досить швидко – за 2 місяці створили власний гнутий профіль. Певна річ, для цього потрібно було не тільки знати технологію заокруглення, а й створити потрібні пристрої для гнуття і знайти відповідний матеріал – профіль. Не минуло й двох місяців, як «KRAFT PROFIL» на осінній київській меблевій виставці уже демонстрував готовий продукт, щоправда, поки що як промзразок. Не скажу, що він зчинив фурор на виставці, але відвідувачів зацікавив. Наша компанія одразу ж потрапила в розряд інноваційних, була прийнята в Українську асоціацію меблевиків. Це означало новий етап розвитку компанії, був започаткований новий напрям її діяльності, який успішно реалізується донині – виробництво, монтаж, обслуговування радіусних розсувних систем.
– Ви сказали, що знадобився спеціальної конструкції профіль. Де вдалося його розшукати?
– Ми самі розробили конструкцію, а виготовлення матриці для його виробництва тут, в Україні, замовили в Італії. Цьогоріч відсвяткували перший ювілей – 10 років! Звісно, протягом десяти років удосконалювали цю справу: створювали нові моделі профілів, розширювали розмірний ряд, зокрема, радіусів гнуття, запроваджували нові види обробки й опорядження. Проаналізувавши світовий ринок меблів, вивчивши всі відомі меблеві форуми, простажувавшись у Японії та Європі із впровадження нових методів управління та стандартів якості, розташувавши виробництво у Європі, ми розробили й вивели на український ринок новий, інноваційний продукт світового рівня – колекцію розсувних систем під торговою маркою «CORTEZ». Це продукти, виготовлені за унікальними технологіями покриття профілю, що не мають аналогів ані в Україні, ані в Китаї: глянцювання, матування, полірування, шліфування, брашування. Звісно, як економ-пропозиція є у нас і розсувні системи вітчизняного виробництва – торгової марки «KRAFT PROFIL».

– Ви як розробник вітчизняних радіусних розсувних систем оформили на них авторське право, чи ваші розробки є захищеними на державному рівні об’єктами інтелектуальної власності?

– У нас давно вже запатентовані всі розроблені конструк- ції профілів, маємо патент і на радіусну розсувну систему загалом. У мене особисто є патенти і на радіусну міжкімнатну перегородку, і на радіусну шафу-купе. На жаль, як власник патентів я якогось матеріального зиску від того не маю. Понад 70% послідовників, які займаються в Україні радіусними сис- темами, безсоромно копіюють наші напрацювання. Щоправ- да, їхні копії зазвичай за функціональними можливостями та якістю значно поступаються нашій продукції, бо деякі техно- логічні нюанси все ж тримаємо в таємниці. У нашій державі наразі нема надійних, дієвих механізмів захисту авторських прав на об’єкти інтелектуальної власності, хоча необхідне законодавство є, тому доводиться тільки руками розводити, коли бачиш, як плодами твоїх зусиль у піратський спосіб користуються інші. Користуючись нагодою, висловлюю подя- ку тим виробникам меблів (30%), котрі цінують закон і чинять як справжні європейці!

– Важливе значення має не лише створення гнутих радіусів, а й радіус гнуття. Ви сказали, що з часом вдоско- налювалися і в цій характеристиці…

– Так, перші наші спроби були з радіусом 2200 мм. Нині вдається досягати 1600-міліметрового показника для розсув- ної системи, а щодо дверей, які відчиняються, то можливе й 600-міліметрове гнуття фасаду. Як у європейському (іспансь- кому), так і в тутешньому (українському) виконанні.

– Наскільки популярні нині радіусні розсувні системи? На ваш погляд, чи досягли вони піку популярності?

– Про пік популярності говорити, гадаю, ще рано. Є кілька факторів, що сприяють їхній популяризації. Звісно, зовні вони привабливі, та й функціональні, адже дають змогу елегантно оптимально використовувати ті зони приміщень, які важко ефективно задіяти в інший спосіб. Важливо й те, що стали доступними радіусні системи й за ціною. З того часу, як із розряду ексклюзивних виробів вони перейшли в розряд масової продукції, їхня вартість знизилася відсотків на сорок.
– Мало вигнути профілі, важливо точно до розмірів рамки вигнути й матеріал наповнення. Чи всі матеріали годяться для радіусних конструкцій?
– Не годяться для радіусних фасадів дзеркала, які широко й різнопланово використовують у прямих розсувних системах. Для радіусних розсувних систем потрібна і спеціальна конструкція роликового механізму. Ми використовуємо такі механізми теж іспанського виробництва. Принагідно скажу, що в ціноутворенні на гнуту розсувну систему – та й не лише гнуту – вирішальну роль відіграють не профілі, а якраз фасад- не наповнення – принаймні у нашій продукції. Здебільшого у нас гнуте скло, різним чином декороване. І це не тільки пре- стиж, а й якісне функціонування розсувної системи. Рухомі фасади, декоровані, наприклад, пластиком, надто легкі, а для роликового механізму, аби працював плавно і малошумно, потрібне відповідне навантаження. – Для різних меблевих конструкцій – шаф-купе, гардеробних, стелажних конструкцій, міжкімнатних перего- родок – можна використовувати одні й ті самі розсувні системи – і прямі, і радіусні?

– Відмінності є. У шафах-купе двері невеликі, неважкі – до 25 кг, відповідно й профілі можна використовувати мен- ших розмірів завширшки і завтовшки, так само й роликові механізми розраховані на відповідну вагу. В міжкімнатних перегородках, гардеробних ширина рухомих фасадів може сягати 2 м, висота – понад 3 м. Тому в системі все має бути потужнішим. За конструкцією передусім вертикальні профілі- ручки різні: для шаф-купе потрібна однобічна ручка, для між- кімнатних перегородок – двобічна. Відмінність і в тому, що розсувні системи для шаф-купе мають як верхній, так і нижній (опорний) роликові механізми, у міжкімнатних перегородок фасади навісні, без нижнього трека – тільки за допомогою верхніх роликів утримуються й рухаються. Монтаж таких систем складніший.

– Який зараз модний тренд у використанні розсувних систем, відповідно, й у їхньому виробництві?

– Максимально звузити профіль, аби фасадне обрамлен- ня ледь проглядалося, щоби вся увага концентрувалася на фасадній вставці, на її декоруванні. Така забаганка змусила суттєво змінити конструкцію фасаду. У наповненні використовують плитну підкладку, до якої приклеюють скляний або дзеркальний лицьовий декор. Завдяки такому приклеюванню скляний «настил» якраз і утримується надійно у фасаді. Невеличке металеве обрамлення в такому випадку втрачає основне стримувальне призначення. І найновіша придумка: аби верхні напрямні треки взагалі не проглядалися, а були «втоплені» у стелю. Ми вже освоїли цю технологію, зреалізували й перше замовлення.

– Нещодавно ваша компанія «Айріс » презентувала розсувні механізми для меблів і архітектури американської торгової марки «Ducasse». Чим ця продукція вас «підкупила»?

– Передусім якістю. І ціною, яка у вигідному співвідношенні з якістю. Вперше системи Ducasse для розсувних меблевих конструкцій впали в око на стамбульській виставці 2010 року. Ознайомилися ближче із самим продуктом, і з іспанським представництвом американського виробника (його виробни- чі потужності – в Чилі). Підкупив не тільки продукт 27(!)-річна гарантія від виробника, значно тихший робочий рух (навіть порівняно з аналогами авторитетних італійських, турецьких виробників), а ще й дуже людяне, порядне і доброзичли- ве партнерське ставлення, запропоновані комфортні умови співпраці. Компанія «Ducasse Industrial» пропонує меблярам п’ять основних продуктових лінійок. По-перше, це механізми для розсувних дверей, перегородок (алюміній, дерево). Із восьми пропонованих модифікацій докладніше опишемо першу – DN 80 СF, чотириколісний механізм із фіксатором і встановленою до торця дверей пластиною. Фіксатор дає змогу утримувати двері в крайньому положенні: відчиненому або зачиненому. Алюмінієва напрямна. Товщина стінки профілю 1,7 мм. Ролик DN 80 СF. Коліщата з підшипниками із загартованої сталі, покриті 100% натуральним нейлоном 6,6. Безшумне плавне ковзання. У підшипники закладено мастило. Навантаження на комплект – до 80 кг. Термін експлуатації – 27 років або 100000 циклів. Систему можна використовувати для алюмінієвих, дерев’яних і скляних розсувних дверей. Зверну увагу на хіт продажів, яка ще у статусі новинки для українського ринку, – систему телескопічного відчинен- ня розсувних дверей Twin Telescopic. При відчиненні однієї стулки друга синхронно висувається за допомогою тросового механізму. Аналогічно й для скляних дверей. У другій категорії механізмів для скляних, алюмінієвих та дерев’яних розсувних дверей виокремимо модель Twin Opposite . Це – система син- хронного розсування двох дверей (двері рухаються у проти- лежні від отвору боки). Рухати в потрібний бік достатньо одні двері, інші за допомогою тросового приводу переміщуються автоматично. Три модифікації мають механізми для складуваних две- рей – це третя позиція. Tauro PLVD 80 – прихована система складання для скляних дверей вагою до 80 кг. Система без центральних завіс, що забезпечує суцільність і чистоту скла. Можна створювати комбінацію з 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 10 і 12 розсув- них дверей. По-четверте, набір фурнітури для шаф-купе – ще один товарний підрозділ. Lacerta 800-1100 - розсувна система для шаф-купе з вагою дверей до 50 кг і завширшки 800 до1100 мм. Двері рухаються між собою, але зачинені і розміщені в одній площині. Це – так звана компланарна система, яка зараз активно поширюється. І нарешті, п’ята позиція, система висувних стінок. Модель DN 150 VD: підвісна безпорогова система для скляних дверей вагою до 150 кг. Чотириколісний механізм із фіксатором і комплектом затискних пластин для скла для закріплення без свердління. Фіксатор утримує двері в одному з двох крайніх положень.

– Які ваші враження від цьогорічної міланської виставки «Salone del mobile», зокрема, у плані розсувних систем?

– Прокоментую дещо з того, що зафіксував фотокамерою. На першій світлині приклад нестандартного підходу до стандартного виробу. Шафи в декоративній рамці – це вже не новина. Але якщо рамку висунути перед шафою і в цей простір вставити підсвічування, то фасад шафи буде рівно- мірно освітленим по периметру. Кращого способу не придумаєш – ідея проста, але цікава. Чи не найважливішими для нас були незначні, але цікаві модернізації звичних меблевих виробів, які суттєво змінюють їхній загальний вигляд, не спричиняючи подорожчання і не потребуючи ускладнення виробництва. «Вполювати» вдалося чимало. Приміром, тумбочка. Здавалося б, що тут придумаєш. Але ми знайшли виріб, де змінено звичний порядок розташу- вання елементів тумби. Скажімо, кришка ховається за фасадами. Такий прийом дає змогу зробити кришку максимально контрастною до кольору основного виробу. Кришка вписується у виріб із таким самим ефектом, як і яскрава оббивка всередині дерев’яної скриньки. Якщо розглядати розсувні системи, то все те, що було представлено на міланській виставці, кардинально відрізняється від створюваного в Україні. У нас застосування компланарних систем, про які вже згадувалося, ще – дивина, а у Європі їх вже масово використовують. Вона приховує конструктивні елементи шафи, такі як «дах», дно, боковини. Невидимими стають також усі несучі елементи – верхні й нижні рейки, не кажучи вже про ролики. Фасадну частину не потрібно по периметру вставляти в рамку. Компланарна розсувна система влаштована так, що основний механізм розсувних дверей монтується на «даху» шафи. При цьому не потрібні вертикальний і горизонтальний профілі, тобто видимі металеві елементи на фасаді. Таким чином, компланарна розсувна система – це підвісні двері у шафі. Використовувати систему дуже просто: при зачиненому положенні всі двері перебувають в одній площині, а у відчиненому – одна фасадна частина висувається вперед і ковзає вбік паралельно до іншої. Про тенденцію використання втоплюваного в стелю верх- нього напрямного трека розсувних перегородок я вже згаду- вав. Це теж звідти – з Європи.

 

Анатолій ЗАДОРОГА

Профиль в Google+